Kto wyklęty

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 8

Powojenny 27-02-18 7:52

Kto z żołnierzy Chocianowa jest i był wyklęty i przez kogo ?

Odpowiedz Cytuj
Powojenny 27-02-18 8:03

Uśmiechnięty Pan z plakatu zaprasza na bieg poświęcony żołnierzom wyklętym. Po wojnie była to Armia Krajowa, dzisiaj żołnierze Ludowego Wojska Polskiego ( I i II Armia). Anglicy zapomnieli o tych co bronili ich nieba, zapominamy o żołnierzach powstania wielkopolskiego i śląskiego. Kogo jak kogo ale nas wojny nie oszczędzają, Polacy siła wcieleni do wermachtu walczyli przeciwko swoim rodakom. Zawierucha wojenna odbierała prawo wyboru armii. Jedni zdążyli zabrać się z Andersem inni zginęli pod Lenino. Trudno z rosyjskich gułagów było dostać się do dywizji gen. Maczka. Najgorsze co może spotkać naród to wojna bratobójcza, krew tak samo wsiąka w ziemię i matki tak samo opłakują swoich synów. Kto jest wyklęty i przez kogo. Nie udławmy się śpiewając "bo wszyscy Polacy to jedna rodzina"

Odpowiedz Cytuj
Ziom 27-02-18 8:41

Nikt nie wyklina zwykłych żołnierzy AL, tylko jej założycieli i dowodzacych, którzy wiedzieli ze działają na rzecz wroga i okupanta.

Odpowiedz Cytuj
Jarek 27-02-18 10:54

Kto wyklął ulicę II Armii Wojska Polskiego w niej walczyło dużo pierwszych mieszkańców Chocianowa.

Odpowiedz Cytuj
Adwersaż 27-02-18 10:57

Dużo pierwszych mieszkańców Chocianowa zapewne służyło w UB, wielu było w PZPR. Czy to znaczy, że mają być ulice "Służby Bezpieczeństwa" albo "Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej"? Tu nikt nie potępia pojedynczych osób, tylko zdradzieckie lub zbrodnicze ORGANIZACJE.

Odpowiedz Cytuj
Lord 27-02-18 12:04

II Armia Wojska Polskiego była zbrodnicza czy zdradziecka ?. Skoro armia tak, to jej żołnierze też zasługują na to miano.

Odpowiedz Cytuj
Jarek 27-02-18 12:18

Zdegradują Generała na następnie wszystkich podległych mu żołnierzy, tysiące nagrobków do wymiany. sprawiedliwości dziejowej stanie się zadość.

Odpowiedz Cytuj
Krzych 27-02-18 12:58

Nie koniecznie żołnierze zasługują. Nie mieli wyboru za bardzo. Mieli go natomiast dowódcy, kolaboranci. I o to tu chodzi.

Odpowiedz Cytuj
Jacek 27-02-18 13:39

To kim są żołnierze wyklęci, jakich formacji, szeregowi czy tylko dowódcy, a może tylko sam wódz. Kto służył złej a kto dobrej sprawie, świadomie czy nie. Czyj to bieg przez historię ?

Odpowiedz Cytuj
Krzych 27-02-18 13:49

Głównie z AK i formacji powstałych na jej bazie. Organizacje, które sprzeciwiały się sowieckiej i komunistycznej okupacji narzuconej po Jałcie i sfałszowanych wyborach.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://chocianow.istrefa.com

istrefa gmina Chocianów | istrefa powiat Polkowice | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Chocianów - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Polkowice, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-140


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem