Pomnik w Rynku

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Rzeźbiarz 29-01-18 15:29

Znalazło się 40 000 zł na pomnik na Placu Wolności! Hurrra!!! Tylko tego nam brakowało. Już ktoś na vcity zamieścił wierszyk Waligórskiego poświęcony tej sprawie, przepraszam za ponowne wklejenie: POMNIK Raz mieszczanie pewnej włości Popadli w kompleks niższości, I żarła ich zazdrość dzika Z powodu braku pomnika, Podczas kiedy inne sioła Nie przejmowały się zgoła, Mając tych rzeczy nad miarę, Niekiedy nawet po parę. I tak w Grzdyćkach koło kina Był piękny pomnik Darwina, Z ogonem, dla podkreślenia Faktu od małp pochodzenia. Zaś w Wóice tuż przy remizie Stała kobieta w striptizie, Z podpisem: "Marzenie wieszcza na temat Marii Wereszczak", Wreszcie w Zgrzebnych Pozytronach Mieli biust Napoleona, Ubrany przez skromność w stanik Na polecenie plebanii, A z inicjatywy gminy W hasło "Kontraktuj rośliny". A tymczasem w naszej wiosce Prominenci byli w trosce, Bo dokładnie nie wiedzieli, Jaki wystawić obelisk. Wreszcie - nie mówiąc nikomu - Kupili w składnicy złomu Statuę z obitym nosem Z napisem "Friedrich Der Grosse". Ten napis zamalowali, Głowę całkiem odłupali I opatrzyli go nową Ulepioną z gliny głową, Po czym w sposób bardzo cwany Robili często wymiany, I mieli a to Szopena, To Urbana, to Ibsena, To znowuż Szymonowica - Zależy, jaka rocznica Lub jaka zmiana we władzach - Już wójt nową głowę wsadza. A wy, panowie plastycy, (a szczególnie ze stolicy) Malować wreszcie przestańcie Rozmaite gołe pańcie, I to jeszcze w wygibasy, I w różne takie pikasy, Rzućcie to wszystko w cholerę I - by zaspokoić teren - Rzecz bez precedensu czyńcie: Pomniki z głową na gwińcie. Zaplanowano pomnik Piłsudskiego, pewnie się JPII za to nie pogniewa, ale cóż powie brat śp. Przydenta Tysiąclecia? To mało polityczne, gdyby budowano pomnik L.K., PiS sypnąłby groszem, a odsłonięcia dokonałby Kubów z Likusem, wyszarpując sobie z rąk szarfy biało czerwone. Skibicki niepolitycznie podchodzi do najbliższych wyborów. Wkrótce Harenza ogłosi, że Kowalski wybuduje pomnik Jarosława Kaczyńskiego i posadę burmistrza ma w garści. No chyba że Kulczycki ich obu wyprzedzi i wybuduje trzy pomniki z własnych środków. Nie wykluczam, ma chłop pęd. P.S. Pozdrowienia dla Klaudii, ładnie dziś wyglądała w czerwonym płaszczyku.

Odpowiedz Cytuj
Wszystkie służby 30-01-18 16:22

Już drugi dzień trwają ustalenia adresu obrażającego w powyższym wpisie wszystkich świętych, stąd taka cisza. Ale już jesteśmy blisko - minęliśmy park i idziemy dalej.

Odpowiedz Cytuj
Kolega z wojska 30-01-18 17:43

Haniu, podejrzewam coś gorszego. Klaudia od dwóch dni i nocy pasjami radzi się u Kościuszki, więc cichutka jest, jak cisza na forum. Niestety także Ty nieskromnie masz w tym swój patriotyczny udział. P.S. „Jesteśmy blisko – idziemy dalej” – trafnie określiłaś stan naszych ustaleń z Klaudią. Po następnej dobrej zmianie Antoniego na Mariusza, doszliśmy, że po Ciebie mogę przyjść dopiero o 6-ej rano.Bądź gotowa!

Odpowiedz Cytuj
Cuduśka 30-01-18 18:49

Jak was czytam, to widzę dwóch szyderczych starców na balkonie z Muppet Show. [LINK]

Odpowiedz Cytuj
Arletta 30-01-18 19:30

Cze Cuduśka, psiapsiuło! Cudownie wyglądasz. Mówiąc między "nami", podzielam zdanie, że Hania jest deko przereklamowana. Ty, a ta Klaudia.....? Co to, jakiś nowy trzepak Paula?

Odpowiedz Cytuj
Gonzo 30-01-18 23:49

Autor 30-01-2018 17:49:01 Jak was czytam, to widzę dwóch szyderczych starców na balkonie z Muppet Show. [LINK]
Hanciu Trafnie to ujęłaś

Odpowiedz Cytuj
Cuduśka 31-01-18 12:29

Jeśli mamy się przezywać, to poniżej jest powyższy gonzo: [LINK] A tutaj powyższa Arletta: [LINK]

Odpowiedz Cytuj
Asystentka 31-01-18 23:41

Czyżby stare kółko różańcowe, spotykające się swojego czasu co sobotę pod Schleckerem rozpoczęło swoje mało istotne nasiadówki? NO!!!!

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://chocianow.istrefa.com

istrefa gmina Chocianów | istrefa powiat Polkowice | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Chocianów - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Polkowice, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-140


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem