Anna Pichała burmistrzem Chocianowa

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 11

Bereza 05-01-18 10:00

Autor 04-01-2018 18:00:43 muszę to tutaj powiedzieć. Dzisiaj byłem w restauracji na mieście- domyślicie się gdzie- a tam kogo widze. Tego Pana z plakatów, Kulczyńskiego z 2 goścmi, jeden z tego co słyszałem to Tomek, drugi Cezary- mówili do niego "to co Czarek". wszedłem na koniec, kelkerka dała rachunek na ponad 1600zł, cały stół zastawiony, ale co mnie zastanowiło, zero alkoholu, zero. po czym ten z plakatu mówi 2 tysie, ona prawie klękneła za napiwek, wyszli, ten Cezary- duży wysoki gościu z lat 60 z wąsami wsiadł do superba skoda na DW, pozostali dwaj do starej bmw białej takiej starej piątki na żółtych numetrach- zabytkowych , nakleka na bagazniku CD . Byłem w szoku. Ktoś mi to wyjaśni. Ale szczerze, zwykłą wizytą zrobili poploch w lokalu. 4 osoby asystowały temu czarkowi i z 12-16 osob tym pozostałym. Myslałem ze to klienci ale wstali wszyscy równo. Scena jak z filmu.
Same głupoty. Przy trzech stolikach radca, Czarek, Tomek, czterech przy radcy i 12-16 przy tych dwóch . Razem 19-23 osoby. Siedzieli sobie na kolanach? A później wpakowali się do bagażników dwóch aut? 1600 zł na 23 osoby, to niecałe 70 zł na pysk, ledwie na colę po obiedzie wystarczy, stół (jeden?) cały zastawiony - 23 talerze, to nic dziwnego. Jedyne prawdopodobne z tej historyjki, to napiwek 400 zł. Tak prawdopodobne jak zdrowie psychiczne autora postu.

Odpowiedz Cytuj
Magda 05-01-18 12:49

Ja jak czytam większość komentarzy to obawiam się o psychike ich autorów. Sam ten wątek z Sołtyską, która została sołtyska w trakcie kadencji sołtysa który zrezygnował z uwagi na zdrowie, żeby robić z wioski tanie show na własne potrzeby jest już dla mnie kosmiczną abstrakcją.

Odpowiedz Cytuj
? 05-01-18 13:18

Jaja ci urwało, że się podpisujesz jako magda?

Odpowiedz Cytuj
Parchowianin 05-01-18 13:40

Jak słysze gdzieś, że ta baba wymysliła sobię zmiane nazwy wsi na Archów, to mnie krew zalewa. Widac nie wie ze po 1 nie od niej to zależy, po drugie rozumiem ze z własnej kieszeni zwróci wszystkim mieszkańcom pieniądze za wymiane dokumentów tj dowodów rejestracyjnych, etc. Boże chroń CHocianów i Parchów przed tą Panią

Odpowiedz Cytuj
Archów 05-01-18 13:49

Nie będzie problemu z wymianą dokumentów! Nowe regulacje prawne zaprowadzone przez aktualny rząd z mocy ustawy nakazują zmianę nazw ulic, placów, wsi i miast kojarzących się z komunizmem. Następnym etapem ma być usuwanie nazw kojarzących się z semityzmem. A Parchów pochodzi od parchatego. Przy takiej ustawowej zmianie wszystkie dokumenty zachowują swą ważność do czasu ich wymiany z powodu upłynięcia terminu ważności. To tyle w temacie. Sprawa konsultowana z radcą prawnym z Lubina, kandydatem na radnego powiatowego z Chocianowa.

Odpowiedz Cytuj
DoAnkiCoPiszeSamaSobie 05-01-18 14:07

No to Cie chyba teraz fantazja poniosła. Zarówno co do wstępu jak i zakończenia. Parchów to przetłumaczona na wprost -spolszczona- wersja Parchau, tak jak Oberau na Obora. Widac jednak języków nie znasz. Sprawdź sobie jak jest po niemiecku parchaty oraz obora. Poza tym nie rozumiesz nawet nazwy Parchaty. To odniesienie do choroby zwierząt i kwiatów. nie chodzi o trędowaty. Rozumiesz to!? Jeśli chodzi Ci o okreslenie lokalne przedwojenne to na mazowszu niemcy w lokalnej gwarze mówili na żydów "parch", tak samo jak na mieszczan mówił się ze jest "łykiem". Widać przez okreslenie Parchów widzisz obraźliwie żydów. Ale to okazuje stan twojej świadomości i braku wiedzy- ale śmiało idź tym tokiem i tak to uzasadniaj to wywołasz skandal na całą Polskę, że sołtyska wsi uważa ze nazwa wsi Parchów adresowana jest do żydów, i wyciągniesz całe szambo i uprzedzenia.Ale najgorsze w twojej niewiedzy jest to, że nie znasz wyrazu semityzm. chyba o antysemitysm Ci chodziło jak już. Weź ty naprawde w domu siedź i organizuj śpiewanki skakanki to jak widać max twoich możliwości.

Odpowiedz Cytuj
Magda 05-01-18 14:18

A ja słyszałam, że tak samo jak Lubin ma wrócić po powiatu Lubińskiego, tak samo , kandydat na radnego z parchowa chce powrotu nazwy przy okazji powrotu do powiatu Lubińskiego, Parchocin- czyli nazwy powojennej. A nie archów. hehe to jakiś debilny pomysł.

Odpowiedz Cytuj
Archów 05-01-18 15:29

Z głupim nie dyskutuję, bo najpierw sprowadzi mnie do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem, semita pierbolony

Odpowiedz Cytuj
Tłumacz 05-01-18 15:34

Wujek google przetłumaczył: obora to Kuhstall, parchaty to schorfig. Po Lubinem jest więc Kuhlstall czyli Zimne Żelazo, a Ania jest z Schorfigu, czyli z Szorfiku.

Odpowiedz Cytuj
Archów 05-01-18 16:13

Faktycznie przyznaje. Mieliście racje. Wycofuję się z tego pomysłu. To głupota. Wymyślę coś innego. NIe doczytałam, nie wiedziałam, pomyliłam się kończę temat usmiechem Pozdrawiam Ania

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://chocianow.istrefa.com

istrefa gmina Chocianów | istrefa powiat Polkowice | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Chocianów - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Polkowice, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-140


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem