Kandydat

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 6

Ola 08-03-18 11:12

Cwaniactwo i obłuda włodarzy Lubina ma krótkie nóżki. Dzisiejsi herosi walczący z trupami i na trupach spinający się do władzy. HAŃBA. Dzisiaj wszyscy mogą walczyć z komuną, zaborcami, najazdem szwedzkim a nawet mongołami. Trzeba walczyć wtedy kiedy ceną jest życie nie tylko własne ale najbliższych. Pod obcym butem z wybitymi zębami nie jest nam do śmiechu panie uśmiechnięty.

Odpowiedz Cytuj
To ja 08-03-18 23:42

A miało być tak miło...
Czyli zaczynamy na ostro?
Nie wiem komu i tak bardzo przeszkadza ta tablica? Czemu ma ona stać się symbolem politycznej gry? Czemu nie może być po prostu darem dla poległych i walczących, którzy walczyli byśmy mogli dziś być wolni, żeby żaden ruski nie mówił nam co mamy robić i jak mówić. Zanim postawimy pana Kulczyńskiego ocenie zapytajmy Go, dlaczego tak zależy Jemu na tej tablicy. Ale po co pytać jak sami sobie możemy odpowiedzieć bo to my przecież jesteśmy ekspertami w każdej dziedzinie.
A ja właśnie zapytałem i odpowiedź mnie zaskoczyła. Teraz rozumiem skąd to działanie. Mianowicie Pan zauważył że u nas w mieście nie ma takiego miejsca i przez wiele lat spychane to było na margines. Zgadza się ze mną że są ważniejsze rzeczy do zrobienia w mieście ale on nie ma takiej mocy by na dzień dzisiejszy to zrobić. Jest zamiłowanym historykiem i to z tej pasji wynikło to że nie mógł zrozumieć dlaczego Chocianów nie pamięta o historii Polski. Myślał o czymś związanym z Odzyskaniem Niepodległości ale wiedział już o planach władz miasta i nie chciał im wchodzić w paradę. Zaproponował tablicę Wyklętych i spotkał się z odmową, która dla mnie też jest nie zrozumiała. Chodź nie od początku miałem takie zdanie. Poszedłem na bieg z ciekawości tam zbierali podpisy dotyczące tablicy i zacząłem rozmowę. Człowiek nie uciekł usiadł że mną nie zbył mnie porozmawiał. No byłem zaskoczony i zmieniłem zdanie o człowieku po rozmowie z nim. A też na początku myślałem że chce dla nas źle że chce nas kupić. On po prostu chce byśmy Go poznali A jak ma to zrobić? Przecież nie zaprosi każdego z nas z osobna na kawę to nie wykonalne więc dlatego organizuje różne iwenty. Chce dać się poznać i pokazać nam to czego nie znaliśmy do tej pory. Że może być inaczej tak jak w innych miastach że można tylko trzeba chcieć.

Odpowiedz Cytuj
Młody z dużego miasta 09-03-18 11:11

Zamiłowanie do historii? Jaja sobie robisz. Pokaż mi polityka, który jasno powie, że kandyduje dla władzy, zaszczytów, podziwu, wpływów. Każdy piecze swoją kiełbasę wyborczą na rozpalonych zachwytem licach zwolenników. Usiadłem z Nim (skąd ta bałwochwalskość?) na ławce... Na trawie wilk się czaił? On w zastępstwie tego wilka wlazłby ci do d., żeby osiągnąć swoje cele. Oczadzony jego elokwencją stajesz się narzędziem do realizacji Jego (będę ten kolokwializm kontynuować, a używając słowa kolokwializm, sugerować, że jestem kim innym, niż jestem) celów. Niech postawi pomnik Frasyniuka w kajdankach, ale tych z lat osiemdziesiątych, nie najnowszych. Sam złożę bukiecik buteleczek żołądkowej gorzkiej. Garstkę Żołnierzy Wyklętych niech zostawi w spokoju, ziemia pokryła ich winy i zasługi, a rozkopywanie może spowodować jedynie smród.
P.S.
Nie z przymiotnikami piszemy łącznie, czyli nierozdzielnie, nieprawdaż? Czy nie prawdaż?
Ale część Narodu (w nocy nie widać, że ciemno) kupująca najnowsze idee nie musi szczycić się umiejętnością poprawnego pisania, najważniejsze, że umie kupować, co im wciskają.

Odpowiedz Cytuj
Młody z Bielska Białej 09-03-18 12:39

Oj Koleżanko „To ja” powyżej, Trybunem Ludowym za szybko to nie zostaniesz. Nie tylko styl pisania może niepokoić, chyba, że uczęszczasz do II klasy wygaszanego gimnazjum , to pardon! Jestem z Bielska Białej, więc nie uzupełnię braków wiedzy także z zakresu historii powojennej Polski, jakie ujawniłaś w poście. Sama wymyśliłaś, czy ktoś Ci wmówił, że : „A miało być tak miło…” ? Czy to ten sam człowiek rozmiłowany w historii wmówił Ci, że wyzwolenie od ruskich załatwili Żołnierze Wyklęci? Przekaż rodzicom ,żeby więcej uwagi przykładali do edukacji Może nich częściej Cię biją, jeśli inne metody zawiodły. Może niech skuwają do tyłu, jak Frasyniuka, żebyś nie pobiegła do parku? A już dzisiaj radzę, żebyś sto razy przeczytała post „Młody z dużego miasta” ( Młody, pozdrów „mamę”…) A ten urywek wpisu na początek nie mniej , niż 400 razy:
„Niech postawi pomnik Frasyniuka w kajdankach, ale tych z lat osiemdziesiątych, nie najnowszych. Sam złożę bukiecik buteleczek żołądkowej gorzkiej. Garstkę Żołnierzy Wyklętych niech zostawi w spokoju, ziemia pokryła ich winy i zasługi, a rozkopywanie może spowodować jedynie smród.

Odpowiedz Cytuj
Z zacisza 09-03-18 15:05

Do młodego nieuka z Bielska Białej. Nie pouczaj jak sam wiedzę czerpiesz z murali. Tu dawno temu były ziemie Mieszka i Bolesława Chrobrego, później panowali tu Piastowie Sląscy, Habsburgowie, Hohenzollernowie, na końcu III Rzesza. Stalin w ramach porządkowania świata wywalił nas ze wschodu i osiedlił na zachodzi. Ty tego nie wiesz, boś nieuk. Przesiedleńcy długie lata żyli w niepewności i czekali na powrót do domu. Nie było tu wyklętych, prędzej niedobitki niemieckie. Żołnierze byli różni, w większości ci co przyszli ze wschodu, ktoś od Andersa, kilku z AK ale i z UPA i wermachtu. Wszyscy żyli obok siebie bo żyć trzeba. Żaden wyklęty nie wygonił "ruskich". Po 1947 r. zostało ich niewielu i byli w granicach przedwojennej Polski. Walczyli o przegraną sprawę, los Polski przypieczętowali Anglicy i Amerykanie. Zostaliśmy sami jak palec w du*ie, ale taką mamy naturę, dlatego świętujemy wszystkie porażki a zapominamy o powstaniu wielkopolskim i śląskim. Nie o historię tu chodzi, tylko o nieudolną kampanię wyborczą. Po co się napinać skoro można puścić bąka lub narobić w portki. Lepiej skończyć tą polemikę i jeżeli już, to zająć się kampanią wyborczą.

Odpowiedz Cytuj
A niech go jasna cholera! 09-03-18 15:28

Dolary przeciwko orzechom, że pan Ładny jeszcze przed wyborami przyklei się do PiSu. Jego wiarygodnością nie dałbym sobie paznokci wyczyścić.

Odpowiedz Cytuj
Mariolka 09-03-18 21:27

A "pan ładny", znicze zafundował, pączki zafundował , bieg zorganizował, walczy o tablicę pamiątkową, a o kwiatkach dla naszych chocianowskich kobiet- zapomniał? Hellołłłł

Odpowiedz Cytuj
Anna 09-03-18 21:48

Akurat nie zapomnial. Masz slabe rozeznanie. Nie dorastacie mu do pięt. A co zrobili inni pytam? Skoro tak ladnie Pan wymienil? Co zrobili inni? No prosze co od tego czasu zro ili inni kandydaci? Nic! Atakuja czlowieka za to ze pokazuje nam ze mozna inaczej! Tacy wlasnie jestescie. Kpina.

Odpowiedz Cytuj
Mariolka 09-03-18 21:59

No ja kwiatka nie dostałam, a kręciłam się po centrum miasta cały dzień.

Odpowiedz Cytuj
Benny 10-03-18 7:03

A Roman cos dal? A Leszczyk? Co oni zrobili? Merytorycznie prosze.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://chocianow.istrefa.com

istrefa gmina Chocianów | istrefa powiat Polkowice | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Chocianów - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Polkowice, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-140


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem