Wybory Samorządowe 2018 w Chocianowie.

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 2

Syberyjski Goliat 13-03-18 11:39

Kandydaci na fotel burmistrza Chocianowa 2018.
Kandydaci na radnych gminy Chocianów 2018.
Kandydaci na radnych powiatu Polkowickiego 2018.
Oceny,recenzje,analizy.
NIE WYBIERAJ SERCEM , TYLKO ROZUMEM.

Odpowiedz Cytuj
Lechita 13-03-18 11:49

Lista potencjalnych kandydatów na fotel burmistrza Chocianowa 2018:

1. Roman Kowalski - dwukrotny burmistrz Chocianowa ( więcej informacji o tym kandydacie w gazetach Wolna Prasa Chocianowa - Bazylianka i na stronie www.wolnychocianow.pl. Niebawem na artystycznej stronie: www.kowalskiroman.pl

2. Tomasz Kulczyński - obecnie radny z Lubina. Jak mówią na mieście; człowiek Raczyńskiego i Skibickiego. (więcej informacji już niebawem na www.wolnychocianow.pl i www.lubin4you.pl oraz na artystycznej stronie, której dziś domeny nie będziemy promować.

3. Krzysztof Leszczyński - obecnie radny gminy Chocianów. Człowiek Skibickiego o czym niebawem będzie można więcej poczytać na : www.wolnychocianow.pl oraz na artystycznej stronie : leszczynskikrzysztof.pl.
CDN...

Odpowiedz Cytuj
Lechita 13-03-18 12:07

Lista potencjalnych kandydatów na fotel burmistrza Chocianowa 2018. CZ-2

4. Krzysztof Budzeń - człowiek który walczył z PATOLOGIĄ SAMORZĄDOWĄ Chocianowa i Polkowic. Więcej informacji o tym (potencjalnym kandydacie) kandydacie na : www.wolnychocianów.pl oraz niebawem na www.polkowice4you.pl

5. Andrzej Bober - nie ma o czym i o kim pisać. Tego typka opiszemy również- specjalnie dla Państwa - na artystycznej stronie , której domenę podamy niebawem. Ale nie ma co się pochylać nad tym akurat TYPKIEM. Szkoda czasu , zdrowia i nerwów.

6. Janusz Zielony - obecnie radny gminy Chocianów; i nie liczmy ,że ten gościu osiągnie w życiu coś więcej niż mandat radnego Chocianowa. Również wizerunek tego (potencjalnego klienta naszych podatków) biznesmena, ukażemy na artystycznej stronie o ciekawej domenie.
CDN...

Odpowiedz Cytuj
Myjnia 13-03-18 12:17

Witamy Bazyla w istrefie, to mądry gość, wie, że tutaj ktoś przeczyta jego wypociny o Boberze i wazelinkę o Budzeniu.

Odpowiedz Cytuj
Sygnalista PiS-u 13-03-18 12:29

Wtrącę się w te rozważania:
Mawiają w grupie politycznych elit ,że prawdopodobnie PiS z naszego regionu ma postawić na Krzysztofa . K. Budzenia i dać mu "JEDYNKĘ" na liście do powiatu polkowickiego. Czy to prawda - NIE WIEM.Jak pamiętamy z historii , "JEDYNKĘ" zawsze dostawał , obecny "święty" radny Henryk Czekajło ( członek zarządu powiatu polkowickiego z miesięczną pensją ok. 8000 zł). Nie sądzę aby w tym rozdaniu, Heniu oddał Krzysiowi Nr 1 na liście PiS-u do powiatu z którego przecież jest 100% pewność zdobycia mandatu..., i zarabiania przez 5 lat (tak zmieniła się ustawa WYBORCZA) minimum 2 500 zł.
Rodzi się więc prawie retoryczne pytanie : co zrobił przez ostatnie trzy lata swojej działalności pan radny Czekajło. Modlił się w kościele i budował swój WIZERUNEK aby na starość mieć ciepłą i wygodną posadkę z naszych podatków? Niech się pochwali - bo jakoś pustka jego czynów nie wypełnia się .Więc: NIC czy ZERO BEZWZGLĘDNE?
Ale też KKB - nic nie robi....

Odnalazłem taką stronę : www.henrykczekajlo.pl i czekam jak autor wypełni ją .
naforum.zapodaj.net/8e8cf5bde79c.jpg.html

Odpowiedz Cytuj
Arek 13-03-18 12:49

Masz rację Haryynza: włądza powinna być TWOJA... Roman i ty to SUPER chłopaki.

Odpowiedz Cytuj
Jaja jak berety 13-03-18 13:38

Spośród wymienionych przez Bazyla zdecydowanie stawiam na Kulczyńskiego. Obawiam się, że nie będzie on kandydatem na burmistrza, a raczej przygotowuje się do skoku na sejm. Ale może przez 5 lat zechce się wykazać na naszym podwórku?
Nie ma go z kim nawet porównywać, wystarczy przeczytać poniższe nazwiska i wszystko jasne:
Franciszek Skibicki
Krzysztof Leszczyński
Roman Kowalski
Janusz Zielony
Krzysztof Budzeń
Zofia Skawińska
Piotr Piech
Anna Pichała

Odpowiedz Cytuj
Kowalski 14-03-18 9:11

Stawiać to ty sobie możesz pasjansa, wygra Kowalski, dlaczego ? bo wybiorą go Kowalscy. Do kogo pasuje w tej gminie pan uśmiechnięty, no sam widzisz. Wygra na naszą zgubę Kowalski

Odpowiedz Cytuj
Nasze Miasto 14-03-18 16:03

POWIAT POLKOWICKI Były burmistrz Chocianowa ma na koncie wyrok sądowy i niespłacony dług. Mimo to Roman Kowalski, niegdyś wysoko ustawiony działacz partyjny PSL, nie zamierza pasować i nadal sięga po władzę.

POWIAT POLKOWICKI Były burmistrz Chocianowa ma na koncie wyrok sądowy i niespłacony dług. Mimo to Roman Kowalski, niegdyś wysoko ustawiony działacz partyjny PSL, nie zamierza pasować i nadal sięga po władzę. Tym razem jako powiatowy przewodniczący... Samoobrony.

- Przejście do Samoobrony to osobista decyzja. Prę do władzy? To wasze zdanie. Nie udzielam żadnych wywiadów - i tyle usłyszeliśmy od Romana Kowalskiego, zanim odłożył słuchawkę. Najpewniej dlatego, że były burmistrz był wielokrotnie (negatywnym) bohaterem naszych publikacji.
Roman Kowalski jako burmistrz Chocianowa (1994 -1998) przez dwa ostatnie lata kadencji bezprawnie wypłacał nagrody najbliższym współpracownikom, także sobie. W urzędzie gminy nagrody były rozdawane z okazji Dnia Kobiet (także panom) i z okazji Dnia... Mężczyzny (lub Dnia Mężczyzn - w dokumentach funkcjonowały dwie nazwy nowego święta). Nieprawidłowości wykryli kontrolerzy Regionalnej Izby Obrachunkowej, którzy nakazali gminie odzyskać pieniądze. Chodzi o 17 tysięcy złotych („Kowalski potrafi” Gazeta Wrocławska z 14 kwietnia 2000 r.).

Dostał zakaz

Roman Kowalski twierdził, że to oszczerstwa. Spór trafił do sądu w 1999 roku. Sprawa ciągnęła się kilka lat.
W listopadzie 2000 r. zapadł wyrok: Kowalski winny. Kara to rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata i dodatkowo zakaz zajmowania stanowisk związanych z odpowiedzialnością materialną na trzy lata. O pieniądze gmina sądziła się przed sądem cywilnym.
W styczniu 2002 roku zawarto ugodę. Kowalski miał spłacić 17 tysięcy złotych w dwóch ratach. Nie wywiązał się. Druga ugoda była bardziej korzystna dla Kowalskiego. Franciszek Skibicki, burmistrz Chocianowa poszedł na ustępstwa. Roman Kowalski miał spłacać dług po 400 złotych miesięcznie.
- Wpłacał po 200, 300 zł. Raz w ogóle nie zapłacił. Powinno być 1600 zł, a jest tylko 800 zł. Właśnie zastanawiamy się nad wezwaniem komornika - mówi Elżbieta Łukaszewska, sekretarz urzędu gminy.

Skrócona kadencja

Roman Kowalski nigdy nie rezygnował z władzy. W 1998 r. startował z ramienia PSL. Dostał się do rady gminy Chocianowa. To była skrócona kadencja. Mandat wygasł z powodu wspomnianego wyroku.
Kolejną szansą były wybory samorządowe w 2002 roku.
- Trudno go zapomnieć - mówi Piotr Stasieńczuk, działacz Unii Pracy w Chocianowie.
- Przed wyborami tworzył grupę nowej partii Romana Jagiellińskiego (Partia Ludowo-Demokratyczna). Później nagle znalazł się w Samoobronie - dodaje.
Roman Kowalski wygrał w cuglach wybory do rady powiatu. Jako jedyny z Samoobrony zdobył mandat rady powiatu polkowickiego. Zdobył 430 głosów (kolejny na tej liście otrzymał 119 głosów).
- To fenomen. Ludzie go pamiętają, bo robił festyny - tłumaczy zwycięstwo Kowalskiego działacz UP.

Zmiana barw

Były burmistrz Chocianowa w radzie powiatu znalazł się w komisji rewizyjnej, rozwoju i... finansów.
- Nie widzę w tym nic dziwnego. Jak ma jakiś zakaz, to sprawą powinni zająć się prawnicy, nie ja - mówi Piotr Korobczak, przewodniczący rady.
- Normalny człowiek. Jednak podchodzę z rezerwą do ludzi, którzy zmieniają partie - mówi Jerzy Molski, radny powiatu z SLD.
W nowych barwach Roman Kowalski szybko awansował. Tydzień temu członkowie powiatowej Samoobrony wybrali go na przewodniczącego. Z taką pozycją sięga się po realną władzę.
Poseł Franciszek Franczak, szef Samoobrony na Dolnym Śląsku był zdziwiony, że na Kowalskim ciąży jakikolwiek wyrok. Dowiedział się o tym od nas.
- Jak ktoś miał problemy z pieniędzmi, to w polityce taki człowiek nie ma szans - mówi poseł Franczak i dodał, że, przy wprowadzaniu nowych członków, polega na rekomendacji znajomych działaczy.
- Za Kowalskiego ręczył Czesław Litwin (przewodniczący Samoobrony powiatu głogowskiego). No, mieliśmy do niego zaufanie - powiedział poseł i dodał, że jest prawdopodobne (po publikacji w gazecie), iż Kowalski straci funkcję w partii.
- Nic nie wiedziałem o wyroku. Nie jestem od prześwietlania - tłumaczy się Czesław Litwin.
- Kowalski zgłosił się do mnie. Powiedział, że chce zakładać struktury partyjne w powiecie polkowickim... I tyle. Skoro coś jest nie tak, sprawą pewnie zajmie się sąd partyjny - mówi Litwin i dodaje, że nie czuje się odpowiedzialny za rekomendowanie Romana Kowalskiego do partii.

Zwierzę polityczne

- Romek był członkiem naczelnego komitetu wykonawczego PSL. W Warszawie obracał się wśród czołowych działaczy partii - mówi Andrzej Treutz, były rzecznik, prawa ręka, może nawet przyjaciel burmistrza Kowalskiego.
- Myślę, że był rozgoryczyny i niespełniony, dlatego wstąpił do Samoobrony - tłumaczy Treutz.
- Niespełniony z powodu braku władzy?
- Tak. Władza jest jak narkotyk, obojętne przez kogo nadana. Kowalski to zwierzę polityczne i (w tym sensie) jest podobny do Leppera - dodał były rzecznik byłego burmistrza Chocianowa.

wroclaw.naszemiasto.pl/archiwum/chlopski-wanka-wstanka,515040,art,t,id,tm.html

Odpowiedz Cytuj
Parchów 15-03-18 18:33

Nowa SONDA u Bazyla i jak widać trwa promocja Piotrowskiego.
www.wolnychocianow.pl

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://chocianow.istrefa.com

istrefa gmina Chocianów | istrefa powiat Polkowice | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Chocianów - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Polkowice, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-140


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem