"ZŁODZIEJE" w Radzie Gminy Chocianów

News Dnia 16-03-18 12:56

RADNY O KTÓRYM PISZE www.CHOCIANOW.COM.PL , JEŻELI MA W SOBIE ODROBINĘ GODNOŚCI POWINIEN ZRZEC SIĘ MANDATU RADNEGO - BO WSTYD DLA TEJ ZŁUPIONEJ PRZEZ CHAMÓW GMINIE. KAŻDY W MIEŚCIE WIE KTO TO, ZNA TO NAZWISKO DOSKONALE. I WIERZYĆ TRZEBA ,ŻE BAZYL NIE ZAPOMNI O PROMOCJI TEGO PANA , BO TO PRZECIEŻ JEDEN Z WROGÓW P. BAZYLA. A ON RACZEJ NIE WYBACZA. DOBRZE,ŻE WRESZCIE PRAWDA WYCHODZI. KOŃCZY SIĘ JUŻ WAM ZŁOTY WIEK.
ŻRÓDŁO: www.chocianow.com.pl

"Chocianów: Czy Radnemu grozi więzienie?

Od października 2017 roku przed Sądem Rejonowym w Lubinie toczy się proces w sprawie 23 osób, którym zarzuca się oszukanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na kwotę prawie 700 tyś złotych.
“Gang emerytów”, bo tak media nazwały osoby biorące udział w tym procederze, to w większości byli emerytowani górnicy.
Zawierali oni fikcyjne umowy o dzieło na nazwiska innych osób, które otrzymywały wynagrodzenie za pracę wykonaną przez faktycznych pracowników spółki. Oskarżeni ukrywali przez ZUS-em swoje dochody by nie stracić świadczeń emerytalnych.
– Osoby te faktycznie pobierały dużo wyższe wynagrodzenie niż wykazywały to przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, co powodowało, że dalej mogli pobierać swoje emerytury – wyjaśnia prokurator Włodzimierz Hładyk.
W sprawę zamieszany jest też jeden z chocianowskich Radnych.
Zapytaliśmy Radnego czy to prawda, że ma postawione zarzuty. Niestety Radny nie chciał z nami rozmawiać, powiedział jedynie, że:
To bzdura.
Jednak Rzecznik Prasowy Prezesa Sądu Okręgowego w Legnicy, Jarosław Halikowski potwierdził nasze informacje. Chocianowski radny jest zamieszany w sprawę tzw. “Gangu emerytów”:
W okresie 2009 roku w Polkowicach działając z góry powziętym zamiarem, w krótkich odstępach czasu wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z innym oskarżonym doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w ten sposób, że zawarli pozorną umowę o dzieło z dnia 1 czerwca 2009 roku z niewykonującą faktycznie żadnych prac osobą trzecią. Tym samym wprowadzając ZUS w błąd co do faktycznie osiąganych przychodów pobieranych z firmy z Polkowic. Powodując dla niego wypłatę nienależnego świadczenia emerytalnego w kwocie 25 687,59 zł. Oskarżony, chocianowski Radny, podrobił też podpis trzeciej osoby na powyższej umowie.- Informuje o zarzutach Rzecznik Prasowy Prezesa Sądu Okręgowego w Legnicy, Jarosław Halikowski.
Sześciu oskarżonych, jeszcze na etapie śledztwa przyznało się do winy i dobrowolnie poddało się karze więzienia w zawieszeniu. Pozostałym oskarżonym w tym chocianowskiemu Radnemu może grozić kara do 8 lat więzienia."

Źródło: www.chocianow.com.pl

Kolega gangstera 19-03-18 9:32

Od razu złodzieje? Złodziejami są ci co nam w postaci podatków 40% wynagrodzenia zabierają i dzielą miedzy siebie w postaci premii i wynagrodzeń po kilka milionów za "zarządzanie" państwowymi firmami. "Gang emerytów" próbował jedynie nie dać się wydoić i rozliczali zarobki razem z żonami, co jest legalne np. przy rozliczaniu PIT. Wielkie pieniądze, 700 000 zł, a to jedynie 600 zł miesięcznie na każdego "gangstera". Tyle haraczu nie zapłacili cwaniakom na ministerialnych półkach.

Hańba 19-03-18 9:57

Zgadza się, właśnie onet podał, że magister Przyłębska (tzw. prezes Trybunału Konstytucyjnego) przydzieliła swoim przydupasom 1 600 000 zł nagród. Jeden milion sześćset tysięcy złotych premii!!!

Chcę być w Orlenie 19-03-18 11:23

Czy to prawda że prezes Orlenu niejaki Jasiński, kolega Kaczyńskiego zarabia 11 000 dzienie??? Ciekawe ile z tego odpala na ochronę prezesika.
Adres tej witryny: https://chocianow.istrefa.com

istrefa gmina Chocianów | istrefa powiat Polkowice | istrefa dolnośląskie | istrefa Polska

Chocianów - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Polkowice, województwo dolnośląskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 59-140


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem